Prieš operaciją šeimininkui gali kilti daug klausimų- ar operacija vyks sklandžiai, kaip gyvūnas jausis po jos, kokia žaizdos priežiūra po operacijos? Šis laikotarpis gali būti įtemptas ne tik augintiniui, bet ir jo savininkui. Atvykus į kliniką pasiimti augintinio po operacijos gydytojas supasakoja gyvūno priežiūrą, tačiau kartais iš susijaudinimo žodžiai tarsi „ prabėga pro ausis “. Parašysime Jums trumpą atmintinę, apie augintinio pooperacinę priežiūrą.
Klinikos personalas, prieš išleidžiant į namus , patikrins augintinį, kad įsitikintų, jog saugiai gali važiuoti gydytis namuose. Mes rekomenduojame juos atidžiai stebėti per pirmąsias 12 valandų po operacijos.
Pirmiausia, atvežus namo augintinį leiskite jam pailsėti ir ilgai išsimiegoti. Geriausia, jei namuose yra kitų augintinių ar vaikų- atskirti juos. Taip pat reikėtų neleisti šokinėti 4-5 dienas nuo lovos ar kitų aukštų daiktų, kad augintinis neužsigautų ir neplyštų vidinė siūlė. Parvažiavus namo galite vakare pasiūlyti mėgstamiausio maistelio, tačiau neperšerkite, kad gyvūno nesupykintų. Tiesą sakant, po tiek įspūdžių yra galimybė, kad visai neturės apetito, tokiu atvėju tą dieną duokite tik palakti vandens.
Taip pat labai svarbu nenuimti gaubto ar apsauginio rūbelio bent 10 dienų, kol sugis pjūvio vieta, arba bus ištraukiami siūlai, jeigu gydytojas nepaskirs kitaip. Po operacijos operuotą vietą galima dezinfekuoti, jei yra susidariusių šašiukų. Taip pat geriau gyvūno nemaudyti bent porą savaičių. Pjūvio vieta gali šiek tiek patinti. Tai yra normali reakcija į siūlus. Jeigu patinimas atrodys paraudęs, kiek per didelis ar kraujuos, nedelsiant apsilankykite veterinarijos klinikoje.
Pabaigai norime paminėti, kad operacijos dieną vaistai jau bus suleisti klinikoje, todėl tą dieną nieko nebereikės daryti. Jeigu gydytojas paskyrė tolimesniam gydymui vaistus į namus, derėtų juos suduoti taip, kaip nurodė.
Kilus klausimų apie pooperacinę priežiūrą arba jei norite užregistruoti gyvūną operacijai skambinkite telefonu: +370 619 46265