Keturkojų pėdučių priežiūra

2020-12-14

Norint užtikrinti, kad Jūsų augintinio pėdutės būtų sveikos, tam reikia skirti laiko ir priežiūros. Pėdučių paviršius padengtas tvirtu odos raginiu sluoksniu, tačiau esant šaltam orui, lietui ir sniegui gali sutrūkinėti ir pasižeisti. Grįžus iš lauko trumpa pėdučių ir tarpupirščių apžiūra yra būtina, kad po pasivaiščiojimų nepraleistume nušalimų, įpjovimų ar kitų sužeidimų. Pagrindiniai simptomai, į kuriuos derėtų atkreipti dėmesį:

  • Šlubavimas ir vengimas remti sužeistą galūnę  
  • Kraujavimas, paraudimas, patinimas 
  • Pakitusi pagalvėlių spalva, pūslelės
  • Intensyvus letenų laižymas ar kramtymas 

 

Sausos ir įtrūkusios letenų pagalvėlės

Žiemos laikotarpiu pėdutės tampa jautrios ne tik dėl sniego, bet ir dėl gatvėse barstomų druskų. Jei pėdučių oda suskilinėja, tose vietose kaupiasi purvas ir druskos, o tai gali sukelti antrinį bakterinį uždegimą. Grįžus iš lauko gerai nuplaukite ir nusausinkite letenėles. Profilaktiškai galite patepti pėdutes specialiais balzamais, pėdučių vašku, vazelinu, kurie puikiai apsaugo letenėles nuo sniego, ledo, šalčio ir purvo poveikio. 

Įsipjovimas ir įbrėžimai

Pėdutėse yra gausybė kraujagyslių, todėl net ir paviršinis sužeidimas gali sukelti didelį kraujavimą. Jei kraujavimas nesiliauja per 15 minučių, nedelsiant vykite į veterinarijos kliniką. Gydytojas įvertins sužalojimo stiprumą ir parinks tinkamiausią gydymą. Namuose žaizdą galite dezinfekuoti chlorheksidino ar švelniu kalio permanganato tirpalu. Kuo ramiau gyjimo laikotarpiu pabus gyvūnas, tuo greičiau sugis žaizda ant pėdutės.

Nagų priežiūra

Žiemą daugiau dėmesio reikėtų skirti ir nagų priežiūrai. Vaikštant per apsnigtus šaligatvius nagai mažiau liečiasi su kietu paviršiumi. Užauga ilgi nagai, kurie gali nulūžti bėgant ant ledo ar sniego, sužalojant leteną. Truputį rečiau, bet pasitaiko ir tokių atvejų, kai nagas užsilenkęs įauga į pėdutę ir sukelia skausmą. Kad išvengtumėte tokių sužeidimų, rekomenduojame atvykti į veterinarijos kliniką, galėsime parodyti kaip namuose kirpti nagus, nesukeliant didelio streso augintiniui. 


Šunų letenų priežiūra ir profilaktika 

  • Svarbu dažnai apžiūrėti letenas, kad nepraleistumėte sužeidimų.
  • Žiemą lauke su šuniu aktyviai leiskite laiką, rinkitės saulėtas dienas ilgesniems pasivaikšiojimams.
  • Naudokite pėdučių vašką, kuris padės išvengti letenėlių išsausėjimo ir įtrūkimų. 
  • Grįžus po pasivaikščiojimo švariai nuplaukite ir nusausinkite pėdutes.
  • Ilgaplaukių gyvūnų letenų kailis turi būti apkirptas tarpupirščių srityje, kad nesikauptų sniego, druskų ir smėlio.
  •  Ilgi nagai gali apsunkinti Jūsų šuns vaikščiojimą- įaugti į pėdutę, nulūžti, sukelti skausmą ir kraujavimą. Nukirpkite nagus, kad jie nesiremtų į žemę.

Jei Jūsų augintinis susižeidė, intensyviai laižo pėdutes, jaučia skausmą ar diskomfortą, kreipkitės į veterinarijos kliniką arba skambinkite klinikos telefonu:  +370 619 46265

Pasidalink: