Erkės

2022-02-21

Nors kalendorinis pavasaris dar neprasidėjo, bet orai džiugina saulute, nutirpusiu sniegu ir žinoma šiltesniais orais. Nors džiaugiamės šilto oro sugrįžimu, reikėtų nepamiršti, kad po žiemos esant pliusinei temperatūrai išlenda maitintis kraujasiurbės erkės. Šį kartą aptarsime kaip erkės vystosi ir kokiose vietose jų ieškoti.

Koks erkių vystymosi ciklas?

Kiaušinėlis → 6 kojas turinti lerva → 8 kojas turinti nimfa → suaugusi erkė

Prieš kiekvieną vystymosi stadiją erkės turi pasimaitinti ir prikaupti kraujo. Taigi, po žiemos išgyvenusioms erkėms žūtbūt reikia pasimaitinti. Dėl šios priežasties labai skatiname nuo ankstyvo  pavasario pradėti augintiniam naudoti prevencines priemones nuo erkių. Šiuo laikotarpiu ypač padaugėja erkių pernešamų ligų. 

!!! Pilnai suaugusi erkė pasimaitinusi poruojasi ir po kiaušinėlių padėjimo žūsta. BET.. Viena erkė padeda  nuo 3000 iki 6000 kiaušinėlių. Šie skaičiai dar labiau skatina susimąstyti.

Kaip erkės jaučia potencialų grobį? 

Mokslininkai teigia, kad erkės geba užuosti gyvūno kvapą, jaučia sklindančią šilumą, drėgmę bei vibracijas. Tokiu būdu erkės išsirenka aktyviausią taką miške ar pievoje. Kadangi suaugęs parazitas turi 8 kojas, su trimis poromis laikosi ant žolės stiebo, o dvi galūnes atkiša į priekį, taip prisikabindamos prie aukos. 

Kokiose gyvūno vietose erkės dažniausiai įsisiurbia?

Nuo stiebo prisikabinusios erkės gyvūno kojomis ropoja link minkštesnių odos vietų- pažastų, kirkšnių, kaklo, tarpupirščių. Taip pat einant gyvūnai neretai su snukiu braukia žoles, todėl erkės įsisiurbia prie ausų, į kaklo sritį, aplink akis, lūpas. 

 

Taip pat skaitykite straipsnį apie erkių sukeliamas ligas. Įsidėmėkite simptomus, kad galėtumėte laiku augintiniui suteikti pagalbą: https://www.ruminavet.lt/veterinarija/erkiu-sukeliamos-ligos/

 

Pasirūpinkite savo augintinių sveikata ir nepamirškite jau nuo dabar naudoti efektyvių preparatų nuo erkių!

Kilus klausymų skambinkite registratūros telefonu:  +370 619 46265

 

Pasidalink: